За шість місяців поточного маркетингового року з України було поставлено в Індонезію і Філіппіни 1,8 мільйона тонн і 0,87 мільйонів тонн відповідно.

Така інформація була надана «АПК-Інформ».

Експорт пшениці в Індонезію за шість місяців поточного маркетингового року вже більше, ніж показники експорту за кілька повних попередніх маркетингових сезонів. Експорт пшениці на Філіппіни також побив всі рекорди за останні 9 років. До цього, максимальний показник експорту був у 2008/09 маркетинговому році і він склав 1,1 мільйон тонн.

Крім того, в повідомленні говориться, що за перші півроку 2017/18 МР з України було експортовано 11,3 мільйона тонн пшениці, що поступається показнику попереднього року на 2%. Головні споживачі української пшениці – це Індонезія (в цю країну було поставлено 1,8 мільйона тонн), Бангладеш (в цю країну було поставлено 1,3 мільйона тонн), Єгипет (в цю країну було поставлено 1,2 мільйона тонн), Філіппіни (в цю країну було поставлено 870 тисяч тонн), Корея (в цю країну було поставлено 720 тисяч тонн). Загальний обсяг експорту в ці країни склав 5,9 мільйонів тонн, що в процентному співвідношенні складає 52% від усього експорту.

Слід нагадати, що станом на 24 січня поточного маркетингового року з України було експортовано трохи більше 23 мільйонів тонн зернових культур, що поступається показнику попереднього року на 2,37 мільйонів тонн.